Субота, 19.07.2025, 14:49
Вітаю Вас Гість | RSS
Шацький районний Будинок культури
Головна » Статті » Мої статті

Чарівний світ музики

«Чарівний світ музики»

Під такою назвою працівники Шацького РБК вже вдруге (15 березня) представили відпочиваючим санаторію «Лісова пісня» літератуно -музичну композицію.

Сьогодні ми з вами вирушаємо в цікавий світ музики. А як ви думаєте коли виникла музика ?
Це питання давно хвилює людей. Ще в глибокій давнині було складено немало легенд про походження музики. Стародавні греки вважали, що музика дарована нам богами. Учені ж на основі досліджень встановили, що музика з'явилася ще в первісному суспільстві. У древніх людей вона була пов'язана з їх повсякденним життям.

Жінки наспівували, заколисуючи дітей, пастухи скликали стадо звуками ріжків, войовничі вигуки вселяли жах в душі ворогів. Музика, її ритм і мелодія завжди мали великий вплив на людину-такими словами розпочали вечір ведучі Вікторія Ягодинець та Марія Шпак.

Музика – дивовижне джерело людської любові до світу. Це найвеличніший і найпрекрасніший винахід, який володіє зрозумілою для всіх мовою краси. Вона народжується від натхнення однієї людини і викликає його в серцях величезного людства. Це мова душі, що має велику силу і здатна врятувати чи знищити.

Музика являє собою гармонійне сполучення найбільш приємних для людини звуків, володіє великою цілющою силою. Вона покращує настрій і самопочуття, знижує втомлюваність, концентрує увагу і підвищує життєвий тонус.

Народний аматорський колектив « Веретено» виконав українську народну пісню «Ой у полі два дубки» (солістка Ольга Гайова).

Ім'я поета Юрія Рибчинського відомо навіть тим, хто ніколи не читає вірші. Досить чути пісні на його вірші, а їх близько трьох тисяч.

Юрій Рибчинський та Юрій Поклад, коли були ще молоді, написали перший свій шлягер «Очі на піску».

А передісторія написання віршів була такою. Після університету Юрія Поклада забрали в армію, в ансамбль МВС. Через деякий час дівчина, з якою він зустрічався до армії, вийшла заміж за іншого. Він дуже цим переймався. Але врятувала поезія. Смуток, гіркоту, спустошеність він виплеснув на папір. Таким чином з'явилися згодом пісня «Очі на піску». Тільки після цього йому стало легше. І вперше він зрозумів, що поезія і музика здатні зробити те, чого не можуть зробити кращі лікарі.

Пісню «Очі на піску» виконала Марія Шпак.

Мистецтво «музики» - натхненне і цікаве.

Приємні враження емоції, яскраві.

Воно дарує щастя й радість людям,

І в казку й свято перетворить будень.

Музика Василя Михайлюка «Черемшина» – виконав ансамбль скрипалів «Кришталеві смички» (керівник Олена Мосійчук).

Мистецтво музики безкрає і багате,

Давно його всі намагаються пізнати.

Його досліджують,шанують, вихваляють,

Ретельно вчать – і все одно не все ще знають.

Мистецтво музики – бездонна глибина,

Пірнеш – але не бачиш дна.

«Чі май» - з кінофільму «Професіонал»виконав дует «Глорія» в складі Олени Мосійчук та Петра Олеха.

Розмаїття українських пісень вражає. Жодна країна світу не має такого автентичного скарбу, як ми з вами.

Радісні,сумні,жартівливі,героїчні,обрядові – всі вони прекрасні. Українська пісня це втілення чогось квітучого,безсмертного.

Полька «Гей-га-гов» у виконанні народного ансамбль народних інструментів «Веретено»(керівник Олександр Матяшук).

Співаючи,ми зазираємо у нашу історію, у минуле, намагаючись обережно побачити картини народження української нації. Коли звучить пісня,то серце наповнюється почуттям любові до рідного краю, до свого народу.

Українська народна пісня споконвіку звучить,але кожне нове покоління вкладає в неї щось нове,оригінальне.В кожній пісні відчувається українська душа,українська вдача,віра,надія й любов. Пісня єднає людей духовно, несе заряд енергії,добра та любові.

Слова І. Карабиця, музика Ю. Рибчинського « Пісня на добро» виконав вокальний ансамбль «Мелодія»(керівник Максим Веремчук). «Мелодія ля-мінор» — музичний твір українського композитора Мирослава Скорика, написаний ним до фільму «Високий перевал».Попри значний творчий доробок композитора ця мелодія на сьогодні є найбільш впізнаваним та найчастіше виконуваним його твором. ЇЇ на скрипці виконала Олена Мосійчук під супровід Олександра Матяшука на клавішах.

Музика має супроводжувати людину все життя як добрий ангел, захищаючи серце від образи, жорстокості і лютості. Музичне мистецтво впливає на душу людини, її почуття і розум. «Таємниця музики в тому, що вона знаходить невичерпне джерело вираження там, де мова замовкає.» (Е. Гофман). Людина, якій дано відчувати тонкий світ і відтворювати його в звуках – щаслива.

Пісню С. Вакарчука «Обійми» виконало вокальне тріо «Red Rose».

Дійшли до таких висновків, що гарна музика — це найкраща таблетка від депресії, а також — справжня загальна людська мова. Музика – це складова частина інтелекту людини. Вона змушує нас мислити і духовно збагачує.

Чудовою грою на акордеоні порадував присутніх Олександр Матяшук, який виконав «Танго ночі».

Глядачі із задоволенням слухали пісні і не приховували свого захоплення. Затамувавши подих, кожен думав про те, що музика – це розум, втілений у прекрасних звуках.
Світ музики, він такий чарівний та дивовижний, він наповнює життя людини новими, яскравими барвами. Чарівний світ музики...

Категорія: Мої статті | Додав: andriy_matsiuk (24.03.2017)
Переглядів: 333 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Категорії розділу
Мої статті [112]
Пошук
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2025